kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: sekretariat@zsnr1-kosciuszko.pl

XL Festiwal Piosenki Międzynarodowej – ”Jagiełło 2024”

Pierwszego dnia wiosny uczennice Zespołu Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki
w Krasnymstawie skorzystały z zaproszenia  I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie do wzięcia udziału w 40 Jubileuszowym Festiwalu Piosenki Międzynarodowej "Jagiełło 2024", który odbył się w Krasnostawskim Domu Kultury.

Solistki z klasy 1 tse:

Julia Muda z piosenką – ”Murder on the Dancefloor” i Klaudia Lewczuk z piosenką –
”I'll Be There”. Dziewczyny posiadały wsparcie koleżanek z klasy w postaci:

Joanna Banaszkiewicz, Gabriela Jaślikowska, Oliwia Mazurek, Julia Jaśkowska, Aleksandra Rudnik.

W zmaganiach festiwalowych mogli uczestniczyć uczniowie szkół powiatu

krasnostawskiego, soliści oraz zespoły. Uczestnicy festiwalu zostali zapraszani wraz 10 - osobową grupą kibiców z macierzystej szkoły! Każdy uczestnik Festiwalu wykonał jedną piosenkę w języku obcym, lecz zdarzały się i dwujęzyczne.

Zasady wykonu piosenki to: z akompaniamentem instrumentalnym, podkładem muzycznym, wersja wokalna bez akompaniamentu i bez przekraczania 5 minut.

Jury, w skład którego wchodzili muzycy i nauczyciele języków obcych, powoływał organizator.

Członkowie Jury oceniali pod względem:

* poprawności językowej i muzycznej,

* doboru repertuaru,

* ogólnego wyrazu artystycznego (prezentacja sceniczna).

Nagrody zostały przyznawane w kategoriach:

*soliści,

* zespoły,

* nagroda publiczności.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się w dniu Festiwalu.W ramach podziękowań dla przybyłych gości i umilenia czasu oczekiwań na wyniki organizatorzy zorganizowali występ młodzieżowego rockowego zespołu pod nazwą: ”Sprzęgło”
i  zeszłorocznego zwycięzcę w postaci Dawida Mąkę, a także quiz muzyczny dla chętnych .

Dziękujemy za zaproszenie, możliwość aktywnego uczestnictwa w festiwalu i dobrą współpracę z organizatorami.

Opracował:

Pedagog specjalny